folklorní soubor Lipka Pardubice
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

PODZIMNÍ FOLKLÓRNÍ SLAVNOSTI

Podzimní folklórní slavnosti - folklórní festival Pardubice

Mezinárodní folklorní festival v Pardubicích - Podzimní folklórní slavnosti

Vážení přátelé folklóru!

Folklórní soubor Lipka pro Vás připravuje na letošní září zcela nový projekt! Novým festivalem s názvem Podzimní folklórní slavnosti bychom Vám rádi zpříjemnili blížící se podzim, rozšířili nabídku událostí, které pro Vás během celého roku pořádáme, a přinesli Vám folklór i tam, kde se s ním často nesetkáváte.

Podzimními folklórními slavnostmi chceme zavést do našeho kraje úplně novou tradici. Kromě několika akcí, které se uskuteční v Pardubicích, jsme si dali cíl šířit folklór i do okolních obcí, které nejsou tradičními pořadateli takových událostí a jejichž obyvatelé se s lidovými tradicemi setkávají jen zřídka. Do premiérového ročníku se letos zapojují Lázně Bohdaneč, kde pro Vás ve spolupráci s Léčebnými lázněmi připravujeme interaktivní program.

Historicky první program Podzimních folklórních slavností odstartuje galakoncertem v pátek 9. září v 19:30 v Kulturním domě Dubina.

Hned druhý den v sobotu 10. září budete mít možnost spatřit pestrý program na pardubickém zámku, kde se s folklórními soubory budete moct setkat na vnějším nádvoří dopoledne od 10:20 a odpoledne od 13:00.

Program následujícího dne jsme pro Vás připravili v Léčebných lázních Bohdaneč. Ve společenském sále lázeňského areálu se budete moct v neděli 11. září od 15:00 zúčastnit pořadu Taneční dům, během kterého si kromě zhlédnutí ukázek účinkujících souborů budete moct s nimi i zatancovat a dokonce se i přiučit něco z jejich repertoáru. (více o Tanečních domech, které pro Vás pravidelně pořádáme, se dozvíte na našich stránkách pod odkazem Projekty) Po skončení Tanečního domu bude pro Vás za hezkého počasí připraven venkovní promenádní koncert.

Můžete se těšit na vystoupení souborů Perníček Pardubice, Vysočan Hlinsko, Barunka Česká Skalice, Špindleráček Špindlerův Mlýn a také na soubory, které Vám předvedou folklór cizích krajů, těmi budou soubor bulharských lidových tanců Pirin Brno a … Pochopitelně nebudeme chybět ani my, FS Lipka Pardubice.

Pevně věříme, že se nám pod rukama utváří nový úspěšný projekt a my budeme rádi, když budete stát u jeho zrodu s námi a podpoříte nás i ostatní účinkující soubory svou účastí. Určitě budete mít na co se koukat!

Program

pátek 9. září

GALAKONCERT

Kulturní dům Dubina Pardubice, začátek 19:30

sobota 10. září

PŘEHLÍDKA SOUBORŮ

vnější nádvoří Zámku Pardubice, začátky pořadů v 10:20 a 13:00

neděle 11. září

TANEČNÍ DŮM aneb tančíme se soubory

Léčebné lázně Bohdaneč, začátek 15:00

PROMENÁDNÍ KONCERT

Léčebné lázně Bohdaneč, začátek 17:00

plakat
taneční dům >
podzimní folklórní slavnosti >
nejbližší akce >
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
fotky z nedávných akcí >
nejnovější vzkazy ve foru >
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
informační email

Chcete vědět o akcích pořádaných FS Lipka? Zanechte nám svoji emailovou adresu a my vás budeme informovat!

pro členy
login:
heslo: